تماس با ما

جلسه بررسی طرح تاب آوری زنان و خانواده در منطقه اکبرآباد، در صحن شورا برگزار شد.

جلسه بررسی طرح تاب آوری با حضور نمایندگان این طرح، اعضای شورای اسلامی و مدیران دستگاه های ذی ربط برگزار شد.

در آغاز جلسه خانم نصیری، نماینده طرح تاب آوری گفت:‌ تاب آوری یعنی توانایی تحمل مشکلات و راه های مقابله با آن. پس انجام تحقیقات، منطقه اکبرآباد در اقبالیه به عنوان منطقه آسیب پذیر شناخته شد ما نیز با اجرای این طرح کارگاه هایی تشکیل میدهیم که با حضور افراد این منطقه برگزار می شود.

وی افزود: با تشکیل این کارگاه ها و پرس و جو از افراد این محله طبق اکثریت آرا به نتایجی رسیدیم که نشان دهنده معضلاتی همچون( بیکاری، فقر، اعتیاد، فساد اخلاقی و...) در این منطقه وجود دارد.

نصیری در ادامه از مسئولین حاضر در جلسه خواست تا اقداماتی در خصوص ایجاد فضای سبز، مراکز فرهنگی، مسجد و مدرسه انجام شود.

محسن نانکلی، عضو شورای اسلامی اقبالیه گفت: اموری در خصوص ساماندهی وضعیت فعلی منطقه و ایجاد انشعابات آن انجام شده است. همچنین طرح جامع شهری مصوب شده و طرح تفضیلی نیز در مراحل پایانی تصویب است.

وی افزود: هدف ساماندهی تمام ساکنین این منطقه است که شهرداری با ایجاد مسکن این افراد را ساماندهی میکند بنابراین با اجرای طرح تفضیلی نیازی به انجام سایر امور خدماتی در این منطقه نیست.

در ادامه جلسه مدیران دستگاه های ذی ربط نیز به بررسی موضوعاتی در خصوص این منطقه پرداختند.

در پایان مهدی دیال آبادی، عضو شورای اسلامی اقبالیه  با جمع بندی نظرات گفت: بالا بردن توان و تحمل افراد در برابر معضلات و آسیب های اجتماعی تاب آوری نامیده می شود هدف ما نیز کاهش نزاع و خشونت در میان خانواده هاست و شورا و شهرداری نیز حداقل های مدیریت شهری را در این منطقه فراهم کرده و عملکرد قابل توجهی داشته است.

وی افزود: برای حل بحران بیکاری در بانوان مرکز کارآفرینی را برای اشتغال بانوان بی سرپرست و بدسرپرست تاسیس کرده ایم و در بحث امنیت نیز انشاالله بتوانیم  با ارتقاء ارگان ها و نهادهای شهری و ارتقاء شهر به بخش امنیت را به حد مطلوب خود برسانیم.

ارتباط پیامکی

نکات شهروندی

آیا فکر کرده اید که هزینه های ساخت فضاهای سبز ، بازیگاههای کوچک  محلی، جدول گذاری ، آسفالت کوچه ها ومعابر ، رفت وروب وجمع آوری زباله ها، احداث ایستگاهای آتش نشانی ، و... ازکجا تامین می شود سهم شما ازتامین بودجه این پروژه ها چقدر است ؟

پیامک رجعت