تماس با ما

جلسه فوق العاده شورای سلامت در اقبالیه

جلسه شورای سلامت با حضور نمایندگان شهری و شهرستانی بخش سلامت به ریاست علی بیگدلی برگزار شد.

 

در آغاز جلسه علی بیگدلی گفت: پوشش همگانی سلامت، یک راه منحصر به فرد برای اطمینان از این است که هرکس بدون توجه به موقعیت اجتماعی و اقتصادی و بدون هیچ مانعی، حق و امکان دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی با کیفیت، بدون مشکلات مالی را دارد. جان هزاران نفر در اثر تهدیدات سلامت،در معرض خطر است که بسیاری از آنها ناشی از عدم دسترسی به مداخلات ضروری و مراقبت‌های بهداشتی با کیفیت است.

وی افزود: بنابراین امروز گرد هم آمده ایم تا با بررسی مشکلات پیش رو در حوزه سلامت گام های موثری در جهت پیشرفت و ارتقاء این بخش در شهر برداریم.

دکترعلیجانی، دبیر شورای سلامت اقبالیه نیز در خصوص دستورات جلسه و معضلات پیش رو در حوزه سلامت و درمان توضیحاتی را ارائه داد.

مهندس کریمایی، کارشناس بهداشت محیط گفت: بهداشت در مدارس یکی از مهمترین مولفه هایی است که باید توسط مدیران و مربیان پیگیری شود. رعایت استاندارد های بهداشتی و نظارت بر تغذیه ی بوفه های مدارس از مواردی است که باید پیگیری و اجرا شود.

مهندس گلناری، کارشناس کاهش آسیب و بلایای شهرستان قزوین گفت: ایمنی در شهر به ویژه در اماکن آموزشی و وجود درب های خروج اضطراری بسیار حائز اهمیت است که این امر باید پیگیری و بررسی شود.

یوسفی، کارشناس سلامت روان شهرستان قزوین گفت: آسیب های اجتماعی همچون فقر، اعتیاد، طلاق، بیکاری و ... که امروزه دامن گیر مردم شده است از معضلات پیش روست که باید با انجام مداخلات برای کاهش این آسیب ها تلاش ویژه ای کرد.

در پایان علی بیگدلی، ریاست شورا با جمع بندی نظرات و ارائه راهکارهای مناسب به بررسی این موضوعات پرداخت.

همچنین مقرر شد که دستفروشان جلوی مدارس با هماهنگی و همکاری دستگاه های ذی ربط جمع آوری شده و اماکن فرهنگی و آموزشی برای آموزش بهداشت و سلامت به والدین و مربیان در اختیار کارشناسان بهداشت و سلامت قرار بگیرد.

ارتباط پیامکی

نکات شهروندی

آیا فکر کرده اید که هزینه های ساخت فضاهای سبز ، بازیگاههای کوچک  محلی، جدول گذاری ، آسفالت کوچه ها ومعابر ، رفت وروب وجمع آوری زباله ها، احداث ایستگاهای آتش نشانی ، و... ازکجا تامین می شود سهم شما ازتامین بودجه این پروژه ها چقدر است ؟

پیامک رجعت