تماس با ما

بیانیه ی مشترک رئیس شورای اسلامی و شهردار اقبالیه به مناسبت روز فرهنگ عمومی

بیانیه ی مشترك مهران اكبر پور و علي بيگدلي شهردار و رئيس شوراي شهر اقباليه بمناسبت گرامیداشت ۱۴ آبان روز فرهنگ عمومی

بسمه تعالی

آنچه که براى کشور ما و براى عناصر فرهنگى مهم است، گسترش کیفى فرهنگ است. یعنى تربیت شاعر، نویسنده، هنرمند و تربیت کسانى که بتوانند تولید هنرى بکنند و پایگاه هنرى را پیش ببرند. (مقام معظم رهبری)

انقلاب اسلامی ایران، به عنوان انقلابی فرهنگی، توسط معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و بر پایه دین مبین اسلام طرح‌ریزی شد و به پیروزی رسید. هدف اساسی انقلاب اسلامی ایران، فراهم آوردن زمینه‌ها و بسترهای لازم جهت تشکیل، استقرار و توسعه نظام جمهوری اسلامی در کشور و بازآفرینی و توسعه مفروضات، باورها، اعتقادات و ارزش‌های اصیل اسلامی بوده است.

کشور عزیزمان طی سالهای گذشته با بهره مندی از فرهنگ کهن و غنی ایرانی اسلامی و با حفظ سنت ها و ارزش های پسندیده انسانی الهی توانسته است الگوی مناسبی برای امت ها و ملت های آزادی خواه جهان باشد، توجه به مقوله فرهنگ بویژه فرهنگ عمومی در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره از ارکان جدی نظام اسلامی بوده و توجهات و فرمایشات متعدد حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری(مدالظله العالی) نشان دهنده عمق نگاه انقلاب اسلامی به مقوله فرهنگ عمومی است.

از این جهت، روز ١٤ آبان بعنوان روز فرهنگ عمومی در تقویم رسمی کشور نام گذاری شده تا توجه عموم مردم و مسئولان به این مقوله مهم و اساسی جلب شود و همه دقت داشته باشیم که وضعیت فرهنگی امروز و آینده این مرز و بوم بسته به تصمیم گیری ها و رفتار ماست، لذا آحاد ملت باید ضمن احساس وظیفه در این حوزه به میراثی که از خود به جای می گذارند اندیشیده و در امور فرهنگی خود با تامل و تعقل رفتار کرده تا آینده و کشوری زیبا ، پویا و مبتنی بر فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی برای خود و آیندگان بسازیم.

«مهران اکبرپور، علی بیگدلی»

ارتباط پیامکی

نکات شهروندی

آیا فکر کرده اید که هزینه های ساخت فضاهای سبز ، بازیگاههای کوچک  محلی، جدول گذاری ، آسفالت کوچه ها ومعابر ، رفت وروب وجمع آوری زباله ها، احداث ایستگاهای آتش نشانی ، و... ازکجا تامین می شود سهم شما ازتامین بودجه این پروژه ها چقدر است ؟

پیامک رجعت