تماس با ما

اقبالیه میزبان مهندس زرآبادی

جلسه بررسی مشکلات شهری با حضور مهندس زرآبادی، رؤسا و نمایندگان نهاد های دولتی و خصوصی شهر اقبالیه برگزار شد.

 

در آغاز جلسه علی بیگدلی، ریاست شورای اسلامی گفت: در ایران اسلامی اگر همه ما مطیع رهبر باشیم قطعا به پیروزی میرسیم. فلسفه وجودی هر مسئولی خدمت به جامعه اسلامی ومردم است.

وی افزود: مردم اقبالیه مردمی انقلابی، متدین و شهید پرورند که همیشه جلوتر از مسئولین گام برمیدارند ودر تمام مراسمات ملی، مذهبی و نماز جمعه جزء اولین ها هستند. بنابراین فلسفه وجودی همه مسئولین انقلابی زیستن و انقلابی بودن است. انشاالله که همه ما بتوانیم سربازان رهبر فرزانه کشورمان باشیم.

مهندس مهران اکبرپور، شهردار اقبالیه گفت: اقبالیه جمعیتی بالغ بر شصت هزار نفر و میزبانی بیش 15 هزار اتباع خارجی را دارد. با توجه به وسعت 320 هکتاری که در طرح هادی شهری بوده، تراکم جمعیتی بسیار فشرده ای را در شهر شاهد هستیم.

وی افزود: این نیاز باعث شده در سنوات گذشته توسعه شهری اقبالیه از جنوب و شرق و بخشی از شمال اقبالیه نزدیک به 220 هکتار توسعه شهری در طرح های جامع و پس از آن در طرح های تفضیلی داشته باشیم. تقریبا 10 درصد از این 220 هکتار دارای شرایط توسعه ساخت و ساز در شهر هستند.

مهندس اکبرپور گفت: موضوعی که بیش از هرچیز دیگری ضرورت دارد، داشتن خدمات برای تراکنش جمعیت فشرده ای که در شهر است به منظور بهره مندی از حداقل معیارهای استاندارد برای یک زندگی شهری است. بحث آماده سازی اراضی موصوف به باغ عمران که تقریبا 120 هکتار از این اراضی در توسعه شهری در بخش جنوبی شهر واقع شده است.

وی در ادامه گفت: این اراضی توافق سه جانبه ای بین مالکین، شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی استان را دارد. اگر بخواهیم منتظر اعتبارات دستگاه های مربوطه باشیم قطعا آماده سازی این محیط با سال ها تاخیر آغاز خواهد شد بنابراین پیشنهاد ما این است که اداره کل راه و شهرسازی به عنوان متولی اصلی این بخش که در تفکیک این موضوعات ورود پیدا کرده است و اسناد مالکیتی باغ عمران تماما به نام سازمان ملی زمین و مسکن انتقال داده میشود در تامین مالی توسعه زیرساخت های باغ عمران اقدام کند.

ریاست شورای اسلامی اقبالیه گفت: عمده مطالبات شورا ایجاد تصفیه خانه و شبکه آب و فاضلاب است که به سرانجام برسد زیرا اقبالیه تنها شهری است که از تصفیه خانه و شبکه آب و فضلاب محروم است که این امر میتواند مشکلات متعددی را برای شهروندان در بحث بهداشت و سلامت ایجاد کند.

در ادامه جلسه نیز مدیران دستگاه های اجرایی به بیان توضیحاتی در خصوص مشکلات شهر و ارائه راهکارهایی برای تغییر وضعیت موجود پرداختند.

مهندس زرآبادی، نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس گفت: مبحث تبدیل شهر اقبالیه به بخش در حال پیگیری است برای این کار لازم است که حتما زیرساخت های شهری انجام شود.

وی افزود: جمعیتی از شهر که بیشتر در معرض آسیب هستند بهتر است به‌طور تجمعی در یک منطقه نباشند و دستگاه‌های ذی‌ربط باید در این خصوص تعامل کافی را داشته باشند.

وی همچنین از پیگیری پست 63 ولت اقبالیه در جلسه آتی خود با هیئت مدیره برق زنجان خبر داد و در خصوص اعتبارات گفت: باید راهکارهای مناسبی برای تامین کمبود اعتبارات پیدا کنیم.

 

 

ارتباط پیامکی

نکات شهروندی

آیا فکر کرده اید که هزینه های ساخت فضاهای سبز ، بازیگاههای کوچک  محلی، جدول گذاری ، آسفالت کوچه ها ومعابر ، رفت وروب وجمع آوری زباله ها، احداث ایستگاهای آتش نشانی ، و... ازکجا تامین می شود سهم شما ازتامین بودجه این پروژه ها چقدر است ؟

پیامک رجعت