تماس با ما

اقبالیه میزبان داوود محمدی

جلسه بررسی مشکلات شهری با حضور مسئولین نهادهای شهر اقبالیه برگزار شد.

 

 

 

جلسه بررسی مشکلات شهری با حضور داوود محمدی، رؤسا و نمایندگان نهاد های دولتی و خصوصی شهر اقبالیه برگزار شد.

در آغاز جلسه ضمن تلاوت آیاتی از قرآن کریم، علی بیگدلی ریاست شورای اسلامی به حضار جلسه خیرمقدم گفت و افزود:‌امروز میزبان نماینده ی مردم در مجلس و سایر مسئولین نهادهای شهری هستیم امید است که در این جلسه ضمن بررسی مشکلات پیش رو بتوانیم در مسیر پیشرفت شهر گام های موثری برداریم.

در ادامه مهندس مهران اکبرپور، شهردار اقبالیه ضمن عرض خیر مقدم به حضار گفت: هدف این جلسه طرح موضوعات مرتبط با اداره شهری است امیدواریم با درایت هایی که حاصل آن خروجی پر خیر و برکت این جلسه برای شهر باشد.

داوود محمدی، نماینده مردم در مجلس ضمن تسلیت ایام محرم و صفر از مسئولین و مردم شهر اقبالیه به جهت استقبال گرم و میزبانی مناسب تشکر و قدر دانی کرد و در ادامه گفت: امیدواریم با برگزاری این جلسه بتوانیم مصوبات مطلوبی در مسیر ترقی شهر اقبالیه و پیشرفت دوچندان این شهر از همه نظر داشته باشیم.

شهردار اقبالیه در ادامه گفت: یکی از دو موضوع حائز اهمیت شهر، فاضلاب شهری است که این مسئله در بهداشت زندگی شهروندان تاثیر به سزایی دارد که عدم اجرای شبکه فاضلاب می تواند هزینه اداره شهر را به طور مستمر همه ساله افزایش دهد. و مبحث دیگر با توجه به بافت مسکونی قدیمی و فشردگی تراکم جمعیت در اقبالیه تصمیم بجا و درستی در حوزه اداره راه و شهرسازی استان به درخواست شهرداری اقبالیه و با توجه به صنایع طرح تفضیلی شهر اقبالیه که در شرف پایانی برای تصویب است و توسعه شهری که در طرح جامع داشتیم، امکان کاهش تراکم جمعیتی و ایجاد ساختارمسکن با کیفیت و نو وجود دارد.

وی افزود: نزدیک به بیش از 1000 واحد ساختمانی حاشیه نشین در شهر اقبالیه داریم که این طرح تفضیلی و این طرح جامع باید در مرحله اول مقدمه ای برای برنامه ریزی مطلوب و مناسب برای ساماندهی این قشر از جمعیت داشته باشیم و در مرحله دوم توسعه ساخت و ساز، توزیع و تراکنش بافت جمعیتی شهر اقبالیه باشد.

در ادامه نیز هریک از نمایندگان و مسئولین نهاد های مختلف به بیان توضیح مشکلات، ارائه راهکارهای مناسب و درخواست های خود در زمینه های مربوطه پرداختند.

مهندس اکبرپور خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در محدوده باغ عمران 120 هکتار به محدوده خدماتی شهر اضافه شده و بخشی از عملیات آماده سازی این محیط توسط شهرداری اتفاق افتاده و شهرداری استارت اولین پروژه اجرایی مجموعه خدمات عمومی شهر و پارک بانوان را زده و شروع به کار کرده است. تفکیک این محدوده با توافق مجموعه مالکین، اداره کل راه و شهرسازی و شهرداری انجام شده و دستگاه های خدمات رسان نیز مطالعات لازمه را برای اجرای تاسیسات زیرساختی انجام داده اند باید راهکارهای اجرایی این پروژه را بررسی کنیم تا نتیجه مطلوبی بگیریم.

وی در ادامه گفت:‌ پیشنهاد ما این است که از ظرفیت املاک متعلق به شهرداری و همچنین آورده ای که دستگاه های خدمات رسان می توانند داشته باشند بتوانیم زیرساخت های این بخش را عملی کنیم. درخواست ما این است که با همکاری اداره کل راه و شهرسازی و شهرداری امکان تامین منابع اعتباری در بخش اول از محل املاک متعلق به باغ عمران اتفاق بیفتد.

ارتباط پیامکی

نکات شهروندی

آیا فکر کرده اید که هزینه های ساخت فضاهای سبز ، بازیگاههای کوچک  محلی، جدول گذاری ، آسفالت کوچه ها ومعابر ، رفت وروب وجمع آوری زباله ها، احداث ایستگاهای آتش نشانی ، و... ازکجا تامین می شود سهم شما ازتامین بودجه این پروژه ها چقدر است ؟

پیامک رجعت